EURO paletės

Dažnas žino, kas yra mediniai padėklai, tačiau svarbu tai, jog ne visi jie priskiriami EURO padėklams, kurių konstrukcijų pagrindą jungia 11 lentų, 9 kaladėlės ir 78 specialios vinys. EURO padėklai – standartiniai daugkartinio naudojimo logistikos įrankiai, skirti saugiam įvairių prekių, gabenimui ar sandėliavimui, tokios paletės yra pritaikytos ir krautuvams bei vežimėliams. 

EURO padėklų gamybos procesai vyksta laikantis itin griežto EPAL padėklų gamybos standarto ir atitinka visus aukščiausius saugos bei taros tvirtumo reikalavimus. EURO padėklų gamybos bei remonto kokybės priežiūrą užtikrina ne tik licencijuoti EPAL padėklų gamintojai, bet ir Europos standarto padėklų gamintojų asociacija EPAL bei Bureau Veritas organizacija.

Įmonės, naudojančios EURO paletes, užtikrina sparčius, efektyvius ir saugius transportavimo bei sandėliavimo procesus. Taip pat visoje Europos Sąjungoje pardavinėjamos paletės turi vieną ypatybę, kuri būdinga ir mūsų, „Alsenos“, gaminiams. Tai yra dydis, patvirtintas CEN (Europos standartizacijos komiteto). Tad ne be reikalo mūsų gaminamos presuotų pjuvenų, kaladėlių ar paprastų medinių kaladėlių konstrukcijos yra vadinamos EURO paletėmis (EPAL).

EPAL padėklų ženklinimas

Tikriausiai galėtų kilti klausimas: „O kaip atskirti būtent EURO paletes, kai iš tiesų jų yra daugybė?“. Be abejonės, galime atsakyti į tokį klausimą. Norėdami įsitikinti, ar paletės išmatavimai iš tikrųjų yra patvirtinti Europos standartizacijos komiteto, vizualiai apžvelkite medinę konstrukciją. Pagal ES patvirtintus standartus gaminami padėklai turi keletą kokybės ženklų: ant kairiosios ir dešiniosios kaladėlių yra išdeginti EPAL (Europos padėklų asociacijos) logotipai bei ant centrinės kaladėlės (paletės viduryje) yra pažymėtas gamintojo kodas su pagaminimo data ir EPAL kokybės kabe. Be to, palečių gamybai naudojama tiktai apdorota mediena. Tai liudija HT žyma. Taigi, minėti ženklai nurodo, jog prieš save matote būtent EPAL patvirtintus kokybiškus padėklus.

Kada naudojamos EURO paletės?

EURO paletės naudojamos tada, kai yra poreikis atsakingai bei saugiai gabenti sunkius krovinius, juos sandėliuoti, taip pat kai prekės pakuojamos automatinėse pakavimo sistemose ir reikia užtikrinti efektyvų, saugų bei operatyvų produktų pakavimo, krovimo ir transportavimo procesą. Eksploatuojant minėtas medines konstrukcijas galima nesudėtingai pakrauti konteinerius ir nugabenus juos į vietą lengvai (dažniausiai naudojant šakinį krautuvą) iškrauti.

Tiesa, yra galimybė panaudotus EURO padėklus susigrąžinti ir naudoti pakartotinai. Dėl itin griežtų šiems padėklams keliamų reikalavimų susigrąžinti galima nebūtinai tuos pačius – svarbiausia, kad jie būtų originalūs bei licencijuoti.

Kokiais išskirtinumais pasižymi EURO paletės?

Galime išskirti kelis kertinius EURO padėklų pranašumus, palyginti su alternatyvomis:

  • EURO paletės pasižymi itin aukšta žaliavų bei darbo kokybe, joms būdingas griežtas standartizacijos lygis, tad drąsiai galima naudoti su didelėmis apkrovomis;
  • šie padėklai gali būti naudojami pakartotinai net ne vieną kartą, be remonto;
  • jei reikia, tokie padėklai gali būti remontuojami, o licencijuoto remonto metu atkuriamos jų savybės ir padėklai sėkmingai gali būti eksploatuojami toliau iki visiško susidėvėjimo;
  • nors pradinė kaina gali pasirodyti aukštoka, atsižvelgiant į remonto galimybę ir ilgą naudojimą iki susidėvėjimo, galutinis rezultatas leidžia džiaugtis tikrai atsiperkančiomis investicijomis – dėl galimybės susigrąžinti ir naudoti pakartotinai EPAL padėklas išeina nebrangus;
  • EPAL EURO padėklai yra termiškai apdoroti pagal IPPC standartą ISPM-15, tad gali būti su prekėmis eksportuojami į visas pasaulio šalis.

Pagal kokius kriterijus rinktis EURO EPAL padėklus?

Rinkitės naujus EPAL padėklus, jei pakuojate savo prekes automatizuotose pakavimo linijose ir Jums svarbus aukštas matmenų tikslumas, nepriekaištinga produkcijos pakavimo kokybė.

Jau minėjome, jog EURO padėklus galima naudoti ne vieną kartą, tačiau svarbu žinoti, kad kuo daugiau kartų toks padėklas panaudojamas, tuo atsiranda daugiau nuokrypių nuo standartinių jo gabaritų ir matmenų, taip pat daroma neigiama įtaka jo kokybei, tvirtumui, trumpėja galimas eksploatacijos laikas.

Svarbu ir tai, kokius EURO padėklus turite galimybę susigrąžinti iš rinkos: daugiau ar mažiau naudotus. Tad šiame kontekste viskas priklauso nuo padėklo kainos ir kokybės santykio, kiek jis atitinka Jūsų poreikius.

Be kita ko, pagal ES standartus pagamintas paletes derėtų rinktis atsižvelgiant į tvarumo faktorių. Būtent EURO EPAL padėklų gamyba yra reglamentuota ES aktų dėl pakuočių atliekų mažinimo. Todėl rinkdamiesi EURO paletes prisidėsite prie ekologiškesnės bei tvaresnės ES ateities. Jei norėsite atsisakyti nenaudojamų palečių, galėsite jas sėkmingai perparduoti, nes padėklų komercinė kaina nuolat kyla. 

Galiausiai, EURO EPAL padėklus reikėtų rinktis atsižvelgiant į jūsų krovinio svorį bei dydį. Minėti padėklai gali atlaikyti nuo 1 800 iki 4 000 kg. Jei numanote, kad krovinio svoris gali viršyti 4 000 kg, rekomenduotume apsvarstyti alternatyvas EURO EPAL padėklams. Galų gale, siūlytume atsižvelgti į palečių pristatymo galimybes bei kainą.

Mes pateiksime Jums geriausią pasiūlymą!

Įsigykite EURO EPAL padėklus, kurie atitinka aukščiausius kokybės standartus, ir naudokitės galimybe be vargo transportuoti krovinius į bet kurį Lietuvos ar Europos kampelį. „Alsena“ gaminamos paletės visada atitinka kainos ir kokybės santykį. Mūsų gamybos produktus galite užsisakyti internetu (info@alsena.lt) arba paskambinę Tel. Nr. +370 687 76237. Palečių kaina priklauso nuo kiekio, tačiau, jei pirksite daugiau, prižadame, jog mokėsite pigiau. Taigi, kada pirkti, jei ne dabar?

SUSISIEKITE SU MUMIS